enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
31,1004
EURO
33,6738
ALTIN
2.030,89
BIST
9.374,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Antalya
Az Bulutlu
19°C
Antalya
19°C
Az Bulutlu
Salı Parçalı Bulutlu
19°C
Çarşamba Açık
21°C
Perşembe Az Bulutlu
20°C
Cuma Az Bulutlu
19°C

EURO 2024’DE Kİ RAKİPLERİMİZ BELLİ OLDU

EURO 2024’DE Kİ RAKİPLERİMİZ BELLİ OLDU
REKLAM ALANI
02.12.2023
4
A+
A-

EURO 2024 kura çekimi gerçekleşti. Turnuvaya ev sahipliği yapacak Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenen organizasyonda gruplar belli oldu.

Kura çekimine 2. torbadan katılan A Milli Takım’ın turnuvadaki rakipleri Portekiz, Çekya ve C yolu play-off galibi oldu.

Turnuvanın açılış maçı 14 Haziran Cuma günü Almanya ile İskoçya arasında oynanacak.

EURO 2024 grupları

A Grubu: Almanya, Macaristan, İskoçya, İsviçre

B Grubu: İspanya, Arnavutluk, Hırvatistan, İtalya

C Grubu: İngiltere, Danimarka, Slovenya, Sırbistan

D Grubu: Fransa, Avusturya, Hollanda, Play-off A kazananı

E Grubu: Belçika, Romanya, Slovakya, Play-off B kazananı

F Grubu: Portekiz, TÜRKİYE, Çekya, Play-off C kazananı

Türkiye’nin EURO 2024 fikstürü

A Milli Takım turnuvadaki ilk maçını 18 Haziran’da Dortmund’da C Yolu’ndan gelecek rakibiyle yapacak.

Milliler gruptaki ikinci maçında 21 Haziran’da yine Dortmund’da Portekiz ile karşılaşacak.

Ay-yıldızlılar grup etabında son maçını 26 Haziran’da Hamburg’da Çekya’ya karşı oynayacak.

EURO 2024 play-off eşleşmeleri

EURO 2024’te yer alacak son 3 takım, 2022-2023 UEFA Uluslar Ligi performanslarına göre belirlenen ülkelerin oynayacağı play-off maçlarının ardından belli olacak. 

C Yolu play-off galibi Türkiye’nin grubunda yer alacak.

Play-off eşleşmeleri şu şekilde:

A Yolu

Galler – Finlandiya

Polonya – Estonya

B Yolu

Bosna Hersek – Ukrayna

İsrail – İzlanda

C Yolu

Gürcistan – Lüksemburg

Yunanistan – Kazakistan

REKLAM ALANI